Doç. Dr. Oğuzhan Uç

Resmi internet sitesi 

Etnomüzikolog, Kompozitör, İcracı

Menajerlik, Konser, Dinleti, Akademik Çalışmalar ve Dersler için ulaşabilirsiniz.

Detaylı bilgiler için lütfen iletişime geçiniz. 

Albüm Çalışmaları
Prodüksiyon
Seminerler
Dinletiler

100.yılında Türkiye'de Sanat Sempozyumu

25 Ekim 2023 tarihinde, İstanbul Perde ve Sahne Sanatları Odası ve Gazeteciler sosyal sorumluluk projeleri derneğinin ortaklaşa hazırladığı, İstanbul Odalar Birliği merkezinde gerçekleştirilen Türkiye Cumhuriyetinin 100. yılında Kültür ve Sanat başlıklı sempozyumda, 100 yılda sanatı konuştuk. Tabi ki müziğin bu yüz yıl içindeki evrimini ve sosyolojik başkalaşımına değindik. 

Qaytağı 

Oğuzhan Uç Ataşehir Belediyesinin katkılarıyla, Akorder'in ve Aziz Ali Elyağutu'nun düzenlediği "Uluslararası 3. Akordeon Festivali"'nde Azarbeycan'ın meşhur Reksi "Qaytağı" yı büyük ustalarla beraber seslendirdik. 
Prens Dimitrie Kantemir Belgeseli

2023 dünya Kantemir yılı kapsamında Romanya Televizyonunun hazırlayıp sunduğu Kantemir Belgeselinde Türkiye'den ve Osmanlı'nın gözünden Kantemir'i paylaştım. Eserleri seslendirdim. 

Dimitrie Cantemir'in İstanbul Fener Balat'da bulunan sarayında çok hoş bir çekim gerçekleşti. Romanya Konsolosluğuna, Sayın Ekselanslarına, Tüm çekim ekibine ve tabi ki her dakika yanımda olan değerli dostum Betül Akgün'e sonsuz teşekkürlerle


Cumhuriyet Tv 

Oğuzhan Uç Cumhuriyet Tv'de 

İlk çağlardan günümüze müziği konuştuk. 

Radyo Gedik Programı

Oğuzhan Uç Radyo Gedik’te 

Oğuzhan Uç’un kurucusu ve şefi olduğu Betül Akgün ve Oğuzhan Uç tarafından yönetilen Oğuzhan Uç Çok Sesli Etnik Müzik Topluluğu – Ocemut, Gedik Üniversitesi Radyosunda müziğe dair paylaşımlar yaparak, Ocemut repertuvarından eserler seslendirdiler. 

Makam Müzik Dergisi 2020

Makam Müzik Dergisi 2020 yılının ilk sayısında Ocemut ve Oğuzhan Uç’a büyük bir yer verdi. 

İstanbul Üniversitesi Sempozyumları

Geleneksel Türk Müziğine Avrupalı bir Dokunuş başlığı altında Türk Müziğinin gelişim sürecinde Avrupadan ve Avrupalı musikişinaslardan etkilişemini sunan bu akademik sempozyum çeşitli dillere çevrilerek üniversite arşivlerinde yerini almıştır. 

Detaylar için 

Voice of Anatolia yayında

Yrd. Dç. Dr. Oğuzhan Uç’un ticari kaygı beklemeksizin Anadolu Türkülerini yaylı tanbur ve piyano ile yorumlamasıyla oluşan, sekiz eserlik albüm çalışmasının mikslerini ve masteringini Ersin Ersavaş yaptı. 

Maqam Records etiketi ile Dijital dünyada yayına çıkan albüm, eylül ayından itibaren remiks edilerek cd ve plak olarak da dinleyicilerle buluşmaya hedeflemekte.


Saint Antoine konserlerine devam

İstanbul’un en önemli simge değerlerinden olan, İstiklal Caddesinin tam ortasında bulunan, tarihi Saint Antoine Katolik Kilise’sinde Ocemut Muhteşem bir konser verdi. 

Sazendeler Topluluğu Romanya Konsolosluğu'nda

Oğuzhan Uç yönetimindeki Sazendeler Müzik Topluluğu Romanya Kültür Merkezi’nde Dimitrie Cantemir eserlerinden oluşan bir seçkiyi seçkin dinleyicilerle paylaştı.

OCEMUT BİLECİK KONSERİ

Etnocultures Ansamble topluluğu ile birlikte Şef Yrd. Dç. Dr. Oğuzhan Uç yönetiminde ve değerli akordeon sanatçısı Aziz Ali Elyağutu prodüktörlüğünde iki bölümden oluşan bir konser verdi.